Хеттрик на Стърлинг донесе успех на шампионите над Норич

Гуардиола
00:17, 13.02.2022
Чете се за: 01:40 мин.

Манчестър Сити победи Норич с 4:0 в мач от 25-ия кръг на Висшата лига. Рахийм Стърлинг се отчете с хеттрик, а Фил Фодън също бе точен за успеха на "гражданите".

Още в 4-ата минута Фил Фодън изпрати топката в противниковата врата, но попадението бе отменено заради засада. В следващата атака Бернардо Силва стреля в лявата греда. Грант Ханли също стреля с глава в десния страничен стълб.

След малко над половин час игра Рахийм Стърлинг откри резултата с изстрел във вътрешността на дясната греда.

След почивката шут на Фил Фодън се отби от лявата греда и попадна в противниковата врата. В 70-ата минута Рахийм Стърлинг направи резултата класически с второто си попадение в мача.

В последната минута на редовното време Грант Ханли извърши нарушение, а шампионите получиха дузпа. Ангъс Гън спаси 11-метровия наказателен удар, но Рахийм Стърлинг завърши своя хеттрик и оформи крайния резултат при добавката. Това е петият му хеттрик във Висшата лига.

Манчестър Сити остава на върха в класирането с актив от 63 точки. Норич заема 18-ата позиция със 17 пункта.