ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Хора с увреждания протестираха пред РЗИ във Варна

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 01:12 мин.
У нас
хора увреждания протестираха рзи варна
Слушай новината

Хора с увреждания излязоха на протест пред сградата на Регионалната здравна инспекция във Варна. Те изразиха недоволството си срещу неправомерното, според тях, намаляване на процента нетрудоспособност след поредно явяване пред ТЕЛК.

Една от протестиращите жени каза, че е с онкологично заболяване, което прогресира. Тя е и с диабет. Въпреки това, експертната лекарска комисия намалява процентът ѝ на инвалидност от 100 на 75. Жената твърди също, че пенсията ѝ е спряна.

Според протестиращите държавата упражнява геноцид върху най-тежко болните хора, като ги оставя без лекарства и без средства. Те са принудени да търсят финансова помощ от роднини и приятели, за да оцеляват. Протестиращите заявиха, че се надяват приетите промени в Наредбата за медицинска експертиза да доведат до резултат.

Автор: Нора Бочева

Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube

ТОП 24

Най-четени

Product image