Хуркач надигра Корда и е на финал на турнира в Шанхай

хурчач надигра корда финал турнира шанхай
от БНТ , Източник: БГНЕС
13:46, 14.10.2023
Чете се за: 01:50 мин.

Хуберт Хуркач е първият финалист на Мастърс турнира от сериите 1000 в Шанхай. Полякът надигра Себастиан Корда с 6:3, 6:4 за час и 16 минути.

Хуркач, който е №17 в света реализира 2 от 4 точки за пробив. Съперникът му заби 9 аса, но не се възползва от нито една от възможностите за брейк.

Корда опита да постави Хуркач под напрежение, но неговият ретур бе на много високо ниво. След равностойното начало много по-големият опит на поляка в подобни мачове си пролича и той търпеливо дочака моментите за атака. След много дълъг и оспорван шести гейм, в който изоставаше с 0-30, Хуркач реализира първия пробив в мача, който впоследствие затвърди за 5-2.

Корда прекъсна серията на опонента си, но не за дълго, тъй като полякът приключи откриващия сет с гейм на нула за 6-3.

Доминацията на Хуркач продължи и във втория сет, когато той поведе с 2-0 след ранен пробив. Този брейк се оказа последният в мача, тъй като полякът продължи да бъде безупречен при подаванията си и триумфира с 6-3, 6-4.

На финала 26-годишният поляк ще играе с победителя от мача между Григор Димитров и Андрей Рубльов, който започва в 15:30 ч.