Общинският съвет в Пловдив прие увеличението на такса "смет" с близо 44% от новата година.
Според разчета на администрацията за жилищните имоти новият размер е 2.6 промила вместо досегашните 1.8. За бизнеса увеличението е от 5.6 на 7.7. Предложението стана обект на дълги дебати, но в крайна сметка беше подкрепено с 29 гласа "за". 20 съветници гласуваха "против".
Кметът Костадин Димитров припомни, че налогът не е променян до 2012 година, а през това време разходите за услугата са скочили драстично, както и площта, за която се грижи общинската фирма. По думите му има предвидена отстъпка от 5 процента, ако задълженията бъдат платени до края на април месец.
Две деца загинаха край Мездра, след като млад шофьор изгуби контрол над автомобила си
20-годишен предизвика катастрофа с три коли в Разград, преминал на червен светофар
Двама младежи загинаха на място след катастрофа между скутер и лек автомобил край Мездра
След земетресенията във Венецуела: Загиналите са поне 235, продължава търсенето на оцелели
Безводието в страната: Работна среща в Министерския съвет обсъжда проблема