Ига Швьонтек се завърна на победния път

Ига Швьонтек
08:54, 28.07.2022

Ига Швьонтек победи сънародничката си от Полша Магдалена Фрех с 6:1, 6:2 в на турнира по тенис на червени кортове в полската столица Варшава с награден фонд 251 750 долара.

Поставената под №82 в световната ранглиста при жените спечели първия си серис гейм, след което лидерката в подреждането наложи своята доминация и затвори сета при резултат 6:1.

Във втората част равенството се запази до 2:2 гейма. 21-годишната лидерkа в схемата на надпреварата отново каза своята дума, за да сложи точка на спора и да се поздрави с успеха след 1 час и 15 минути игра.

Това е първа победа за Ига Швьонтек, след като на Уимбълдън Ализе Корне прекъсна рекордната ѝ серия от 37 поредни победи. Полякинята записа и 17-и пореден триумф на клей.

На 1/8-финалите тя ще се изправи срещу румънката Габриела Лий, която се наложи над Ралука Джорджана Сербан от Кипър с 3:6, 6:2, 7:5 за 2 часа и 41 минути игра.

Иван Иванов: Над 25 000 проверки са направени в структурите на Министерството на земеделието
Цончо Ганев: На следващите избори България се явява на референдум