Ига Швьонтек триумфира с титлата пред родна публика във Варшава

17:14, 30.07.2023
Чете се за: 01:40 мин.
Ига Швьонтек

Световната №1 в дамския тенис Ига Швьонтек спечели титлата на турнира от сериите WTA 250 във Варшава, Полша.

Това стана факт, след като в днешния ден Швьонтек трябваше да запише две победи пред родна публика, за да се реваншира за провала си през 2022-а, когато тя загуби в четвъртфиналите.

Първо, водачката в ранглистата довърши започнатото в събота срещу белгийката Янина Викмайер, като срещата бе подновена при резултат 6:1, 5:5 в полза на полякинята. В крайна сметка втория сет бе решен в тайбер, в който Ига поведе с 5-1 точки, пропусна три мачбола, но все пак взе своето при четвъртия и се наложи с 8-6 пункта.

Скоро след завършека на този мач Швьонтек отново беше на корта, за да изиграе и финала срещу германката Лаура Зигемунд, в който водачката в световната ранглиста нямаше никакви проблеми и се наложи с 6:0, 6:1 за малко повече от час игра.

За Ига Швьонтек това бе четвърта през тази година и общо 15-а титла в кариерата ѝ досега.