Ига Швьонтек завоюва титлата на тенис турнира в Пекин

Полякинята се наложи над рускинята Людмила Самсонова

Ига Швьонтек
16:23, 08.10.2023
Чете се за: 02:17 мин.

Поставената под №2 в схемата Ига Швьонтек спечели титлата на турнира по тенис на твърда настилка в Пекин (Китай) с награден фонд от 8.1 милиона долара.

Полякинята, която дебютира в надпреварата, победи лесно на финала рускинята Людмила Самсонова с 6:2, 6:2 за 69 минути.

Швьонтек направи четири пробива в мача и завоюва пети трофей за тази година и общо 16-и в кариерата си. Тя е първата тенисистка след Серина Уилямс, която печели пет или повече титли в два поредни сезона, след като американската направи това през 2014 и 2015 година.

През 2023 г. Швьонтек триумфира на "Ролан Гарос", Доха, Щутгарт и Варшава. Тя загуби само един сет на турнира в Пекин по пътя си до трофея. Това е и нейната шеста титла от УТА 1000, което я прави единствената състезателка, спечелила шест или повече титли от такъв ранг преди 23-годишна възраст, подобрявайки постижението от пет на Каролине Возняцки.

Играейки в седмия си финал за сезона Швьонтек постигна трети пореден успех срещу Самсонова в досегашните три мача между двете. С достигането си до финала пък рускинята си осигури завръщане в топ 20 на световната ранглиста в понеделник.

Тежко е състоянието на пострадали при катастрофата на пътя между Ямбол и с.Веселиново
Кевин Пенев с олимпийска квота и осмо място на финала на прескок на световното първенство по спортна гимнастика