Илейн Томпсън и Макс Верстапен бяха отличени с престижни награди

Илейн Томпсън-Хера
08:18, 25.04.2022
Чете се за: 01:50 мин.

Световният шампион във Формула 1 Макс Верстапен беше избран за „Спортист на годината“ на наградите Laureus World Sports Awards 2022, а при дамите призът е за спринтьорката от Ямайка Илейн Томпсън-Хера, която триумфира със златото на 100, 200 и 4х100 метра на Олимпийските игри в Токио.

Илейн Томпсън-Хера изпревари Ашли Барти, Алисън Филикс, Кейти Ледецки, Ема Маккеън и Алексия Путелас, за да спечели престижната награда.

Тенисистката Ема Радукану беше избрана за номер 1 за пробив на годината. 19-годишната състезателка постигна изненадваща победа на US Open през изминалия сезон. Ема Радукану стана първата тенисистка, спечелила титла от Големия шлем, тръгнала от квалификациите.

Националният тим по футбол на Италия е беше обявен за отбор на годината след спечелването на Европейското първенство.

Суперзвездата в американския футбол Том Брейди взе наградата за цялостен принос. Той е считан за най-добрия куотърбек на всички времена, триумфирал рекордните седем пъти на финала в шампионата - Супербоул.

Нападателят на Байерн Мюнхен и Полша Роберт Левандовски заслужи приза за изключителни постижения, а състезателят от MotoGP Валентино Роси - наградата за спортна икона.

Световните награди Laureus се връчват всяка година за най-добрите постижения в спорта.

Балкан показа шампионски манталитет и спечели първия мач от серията с Черноморец
21:05, 08.05.2024
Чете се за: 01:25 мин.
Олимпийският огън пристигна в Марсилия и бе посрещнат от 150 000 души
20:39, 08.05.2024
Чете се за: 02:27 мин.
В Стара Загора бе открито тазгодишното издание на Националната спортна универсиада
20:10, 08.05.2024
Чете се за: 03:00 мин.
Адриан Андреев пропусна два мачбола и отпадна във втория кръг на турнир в Италия
Чете се за: 02:12 мин.
България загуби във финала на четиристранния турнир на Европейската федерация по минифутбол в Словакия
18:00, 08.05.2024
Чете се за: 01:10 мин.
Европейската вицешампионка на прескок Валентина Георгиева беше посрещната в родния си клуб Левски-Спартак по шампионски
17:53, 08.05.2024
Чете се за: 04:37 мин.
Кристиан Василев пред БНТ: Нито един успех не е дошъл без труд, лишения и търпение
17:38, 08.05.2024