Илия Груев и Лийдс с ново равенство в Чемпиъншип

Българинът игра цял мач за йоркширци

илия груев лийдс ново равенство чемпиъншип
16:55, 17.08.2024
Чете се за: 01:27 мин.

Илия Груев и Лийдс Юнайтед не успяха да се преборят за първа победа през новия сезон в Чемпиъншип. Българинът и неговите съотборници завършиха наравно 0:0 при гостуването си на Уест Бромич Албиън в мач от втория кръг.

На стадион „Дъ Хоутърснс българският национал бе на терена през целия двубой и получи една от най-високите оценки, но дори това не помогна за йоркширци да се поздравят с успеха и по този начин записаха второ поредно равенство. Така футболистите на Даниел Фарке заемат 13-то място във временното класиране на втора английска дивизия с 2 точки. На 23 август (петък) Груев и компания ще гостуват на Шефилд Юнайтед.

Голови положения не липсваха и пред двете врати. В края на първото полувреме Паскал Струйк засече центриране за гостите, но изстрелът му с глава мина вдясно от вратата. През второто полувреме двата отбора бяха доста по-активни в нападение, но до гол така и не се стигна, за да си поделят точката.