Илия Груев-младши поигра при загубата на Вердер от Дортмунд, Байерн с класика у дома

19:03, 11.02.2023
Илия Груев
Снимка: сайт на ФК Вердер

Футболист №2 на България за 2022 година Илия Груев-младши влезе като резерва при загубата на неговия клубен Вердер Бремен с 0:2 у дома от Борусия Дортмунд в среща от 20-ия кръг на Бундеслигата.

Българинът се появи на игрището в 70-ата минута, когато неговият тим вече изоставаше в резултата с 0:1, след като три минути по-рано Джейми Биное-Битънс бе дал аванс на "жълто-черните".

В 85-ата минута пък Юлиан Бранд подпечата трите точки на Дортмунд, вкарвайки шестото си попадение от началото на първенството.

По-същото време пък в Мюнхен водачът в Бундеслигата Байерн нямаше проблеми срещу Бохум и спечели домакинството си с 3:0. Точни за "баварците", които във вторник гостуват на ПСЖ в Шампионската лига, бяха Томас Мюлер, Кингсли Коман и Серж Гнабри от дузпа.

С успеха тимът на Юлиан Нагелсман прекъсна и серията си от три поредни равенства в шампионата и събра 43 точки на върха в класирането, докато Борусия Дортмунд се изкачи до 2-то място с 40 пункта. Вердер Бремен с Илия Груев-младши и Бохум са съответно 9-и и 15-ти с по 27 и 19 точки.

Брентфорд открадна точка от гостуването си на лидера Арсенал
Олимпийските шампионки по художествена гимнастика гостуват на Орлин Павлов в „Събота вечер с БНТ“