22:58, 09.08.2020
Чете се за: 00:45 мин.
Лека атлетика
инна ефтимова второ републиканско злато тихомир иванов пета титла висок скок

Инна Ефтимова от клуб Дунав (Русе) спечели втори златен медал на Националния шампионат по лека атлетика на открито в София.

Ефтимова, която вчера стана шампионка на 100 метра, днес завоюва титлата и на 200 метра с 23.50 секунди (+1.9 м/сек). Така тя защити титлите си в двете дисциплини от миналата година.

Петър Пеев (СКЛА Ивет Лалова Спринт Академи) спечели своята втора шампионска титла при мъжете. Пеев, който вчера триумфира на 100 метра с 10.32 секунди при силен попътен вятър, днес коригира личния си рекорд за титлата на 200 метра - 20.98 секунди (+2.0 м/сек).

Станислав Станков (Супер спорт, Варна) и Кристина Борукова (Тракия 96, Пловдив) също спечелиха втори златни медали от шампионата.

След като вчера стана шампион на 110 метра с препятствия, днес Станков защити миналогодишната си титла и на 400 метра с препятствия.

Той финишира първи за 52.93 секунди. Николай Николов (Тракия 96, Пловдив) взе среброто с 54.18 секунди, а трети е Симеон Стоянов (Супер спорт , Варна) с 56.46 секунди.

При жените Борукова защити титлата си от миналата година с 58.91 секунди. Вчера тя стана шампионка и на 400 метра. Втора на 400 метра с препятствия се нареди Божидара Гатева (Супер спорт, Варна) с 64.99 секунди, а бронзовия медал извоюва Ива Александрова (СК Спортико) с 65.54 секунди.

Още Лека атлетика

Божидар Саръбоюков завърши на второ място в скока на дължина на турнир по лека атлетика в Инсбрук
14:54, 19.05.2024
Чете се за: 01:10 мин.
Карл Люис, който постигна всичко във феноменалната си кариера (ВИДЕО)
14:10, 19.05.2024
Чете се за: 05:25 мин.
Невероятната житейска и спортна история на големия атлет Джеси Оуенс (ВИДЕО)
12:00, 19.05.2024
Чете се за: 05:17 мин.
Повече от 800 участници стартираха в Маратона на приятелството в Плевен
11:30, 19.05.2024
Чете се за: 02:07 мин.
Южноафриканeцът Акани Симбине записа най-добро време за сезона на 100 м на Игрите на Атланта Сити
09:55, 19.05.2024
Чете се за: 01:27 мин.
Тихомир Иванов с първо място в Лимасол и покрит норматив за европейското по лека атлетика
08:30, 18.05.2024
Ружди Ружди отново спечели титла от световното първенство по лека атлетика за хора с увреждания
15:55, 17.05.2024
Чете се за: 01:00 мин.
Иво и Мартин Балабанови постигнаха победи на международния атлетически турнир “Нови звезди” в София
21:38, 16.05.2024
Чете се за: 01:32 мин.
Габриела Петрова спечели в тройния скок на турнира "Самарско знаме" в Стара Загора
20:37, 15.05.2024