Интер Маями загуби от Атланта в отсъствието на Лионел Меси

11:40, 17.09.2023
Интер Маями Атланта Юнайтед

Интер Маями загуби от Атланта Юнайтед с 2:5 в мач от Мейджър Лийг Сокър. Лионел Меси пропусна двубоя заради мускулна умора. Това е първо поражение за тима, след трансфера на аржентинеца.

Гостите поведоха в резултата на стадион "Мерцедес-Бенц" в Атланта. Диксон Аройо стреля в напречната греда, а Леонардо Кампана се разписа при добавката.

Домакините стигнаха до обрат още през първото полувреме. Тристан Муюмба засече с глава центриране във вратарското поле на Брукс Ленън, за да изравни, а Камал Милър си отбеляза автогол за 2:1.

Футболистите на Херардо Мартино допуснаха трети гол в рамките на осем минута, след като Брукс Ленън бе точен с шут от вътрешността на наказателното поле.

След почивката гостите намалиха изоставането си с гол от дузпа на Диксон Аройо, но надеждите им за обрат бяха напразни.

Йоргос Якумакис възобнови преднината от две попадения за тима си преди Тайлър Улф да оформи крайния резултат в предпоследната минута на редовното време.

Атланта заема 6-ата позиция в класирането на Източната конференция с актив от 45 пункта. Интер Маями се намира на предпоследното 14-о място в подреждането с 28 точки.

Фандъкова в Деня на София: Честит празник на мъдростта, да обичаме града си
Васил Терзиев: Очакваме да се наредят съвсем правилно планетите, чакаме ГЕРБ