Интер победи Торино и даде старт на шампионския парад

Отборът на Интер официално започна празненствата по честването на спечелената 20-та титла от първенството на Италия.

Станко Димов
от Станко Димов
15:24, 28.04.2024
Интер - Торино
Снимка: Официален сайт / inter.it

Отборът на Интер официално започна празненствата по честването на спечелената 20-та титла от първенството на Италия. „Нерадзурите“ победиха Торино с 2:0 в ранния неделен мач от 34-ия кръг на Серия „А“, след което се отправят към центъра на града, за да празнуват с тифозите си на площад „Дуомо“.

След скучно първо полувреме, Интер реши всичко в двубоя след почивката. В 49-ата минута Тамезе получи директен червен картон за нарушение срещу Мхитарян в близост до полето и остави „биковете“ в намален състав. Само в рамките на 4 минути – между 56 и 60, на два пъти се разписа Хакан Чалханоглу, с което предреши всичко в двубоя.

Турският национал първо вкара след мощен удар с левия крак, а след това беше точен и от дузпа, пращайки кълбото в горния десен ъгъл на безпомощния вратар Ваня Милинкович-Савич.

До края на срещата оборотите чувствително спаднаха, а играчите на Симоне Индзаги не позволиха на Торино да мисли дори за почетно попадение.

С успеха Интер записа своята 20-та суха мрежа в първенството, което е абсолютен рекорд в клубната история с горд притежател Ян Зомер. Двубоят на „Сан Сиро“ ще се запомни и с факта, че стана първият в историята на Серия „А“ с изцяло дамска съдийска бригада.

Байер Леверкузен ще бъде без героя си срещу Айнтрахт Франкфурт
Давид Иванов се класира шести в многобоя на европейското първенство по спортна гимнастика