"Нерадзурите" водят убедително в Серия А

23:35, 13.01.2024
Чете се за: 02:07 мин.
Хакан Чалханоглу Интер

Интер победи Монца с 5:1 в мач от 20-ия кръг на Серия А. Хакан Чалханоглу и Лаутаро Мартинес се разписаха през двете полувремена, преди Маркъс Тюрам да оформи крайния резултат.

През първото полувреме на стадион "Бриантео" в Монца гостите получиха дузпа след намесата на ВАР за игра с ръка на Роберто Галярдин. Хакан Чалханоглу даде аванс на "нерадзурите".

Само 117 секунди по-късно Лаутаро Мартинес удвои аванса на лидерите в шампионата. Аржентинецът засече с едно докосване успоредно на голлинията подаване на Федерико Димарко.

Матео Песина изпрати топката в противниковата врата, с надеждата да върне домакините в двубоя, но попадението му бе отменено заради засада.

След почивката Хакан Чалханоглу успя да се разпише и от игра, след като завърши контраатака с плътен шут.

Макар негов гол да бе отменен през първата част, Матео Песина все пак за разписа от дузпа в 68-ата минута.

Третата дузпа в сблъсъка дойде в 84-ата минута за нарушение на Жан-Данеиел Акпро. Лаутаро Мартинес също удвои головата си сметка с точно изпълнение.

Играчите на Симоне Индзаги продължиха да бележат и в заключителните минути. Маркъс Тюрам оформи крайния резултат и подпечата успеха за тима си.

Интер остава на върха в класирането с актив от 51 пункта. Монца остава на 11-ото място в подреждането с 25 точки.