Интер разочарова Лече за първа победа в Италия

Актуалните шампиони не се дадоха на свой терен

от Веселин Михайлов
00:22, 25.08.2024
Чете се за: 01:42 мин.
Снимка: Inter/X

Интер постигна първи успех през новия сезон в Серия А. Актуалните първенци сломиха Лече след 2:0 в мач от втория кръг.

На стадион „Джузепе Меаца“ точни за „нерадзурите“ бяха Матео Дармян и Хакан Чалханооглу, които нанесоха второ последователно поражение на играчите, водени от Лука Готи.

Футболистите на Симоне Индзаги са първи в класирането на италианския елит на този етап с 4 точки. От своя страна тези на Готи се намират на последната 20-та позиция и без точка. В следващия кръг тимът от Милано ще има за съперник Аталанта на свой терен на 30 август (четвртък), а Лече ще посрещне Каляри ден след това.

Домакините поведоха още с първото си голово положение. В 5-та минута Мехди Тареми отклони топката с глава, а Матео Дармян реализира също с глава. До края на първото полувреме „нерадзурите“ продължиха да имат инициативата, но не стигнаха до втори гол.

Това не ги спряха да се поздравят с още един при подновяването на играта. В 69-та Киалонда Гаспар повали Маркъс Тюрам в наказателното поле. Хакан Чалханооглу се нагърби с отговорността и не сбърка, за да улесни задачата на тима от Милано до края.