Ипсуич и Астън Вила не се победиха в зрелищен мач

Ипсуич - Астън Вила
18:22, 29.09.2024

Отборите Ипсуич и Астън Вила завършиха наравно 2:2 в мач от шестия кръг на Висшата лига.

Двубоят на "Портман Роуд" бе много интересен, с множество възможности и пред двете врати, но звездата на деня бе нападателят на домакините Лиъм Делап, който вкара и двата гола за Ипсуич.

Делап даде аванс на "трактористите" след едва осем минути игра, но Астън Вила успя да се съвземе бързо от ранния шок.

В 15-ата минута Морган Роджърс изравни след подаване на Оли Уоткинс, а още четвърт час по-късно самият Уоткинс бе точен, за да направи пълен обрат в полза на бирмингамци.

През вторите 45 минути домакините бяха много по-активният отбор на терена, но стигнаха само до равенството, което се оказа четвърто поредно за тях. То бе фиксирано с втория гол на Делап в срещата в 72-рата минута.

С точката Астън Вила събра 13 и заема пето място в класирането. Новакът във Висшата лига Ипсуич е на 15-а позиция с 4 точки.