Иран излъга Мароко с автогол в 95-ата минута (видео)

иран излъга мароко автогол ата минута видео
18:16, 15.06.2018
Чете се за: 01:18 мин.
Световен футбол

Иран победи Мароко с 1:0 в първа среща от група "В" на Мондиал 2018. Успехът за "персите" дойде дълбоко в добавеното време, след като в 95-ата минута Бухадуз си отбеляза автогол.

Така иранците спечелиха първите си 3 точки в групата, в която са още Португалия и Испания. Мароко е с нулев актив и до голяма степен отборът изгуби шансовете си за нещо по-значимо на световните финали.

-----

Капитанът на Иран Масуд Шоджаи записа историческо постижение. Той стана първият футболен национал на страната, които играе на три световни първенства - 2006, 2014 и 2018 година.

Селекционерът на Иран Карлош Кейрош пък вече е първият португалски специалист, който води отбори на три Мондиала.

Футболистите на Мароко започнаха по-добре мача и пропуснаха няколко отлични възможности да открият резултата чрез Мехди Бенатия, Юнес Белханда и Амин Арит.

Отборът на Иран беше близо до това да поведе в резултата в 43-ата минута, когато организира една от редките си контраатаки. Вратарят на Мароко Монир Ел Хаджуи първо спаси удара на Сердар Азмун, след което топката попадна в Алиреза Джаханбахш, но Монир отново изби.

Мароко започна по-добре и второто полувреме, но в средата играта се накъса заради честите прекъсвания поради контузии. Няколко играчи и на двата тима напуснаха принудително терена.

Съдията Джунейт Чакър даде шестминутно продължение, в което Иран получи правото да изпълни пряк свободен удар. Ехсан Хаджи Сафи центрира, а резервата Азиз Бухадуз с глава вкара топката в собствената си врата.

Мароко - Иран 0:1
0:1 Азиз Бухадуз (90+5-автогол)

Мароко: Монир Ел Хаджуи, Ашраф Хакими, Мехди Бенатия, Ромен Саис, Хамик Зийех, Карим ел Ахмади, Аюб Ел Кааби (77-Азиз Бухадуз), Юнес Белханда, Мбарк Бусуфа, Нурдин Амрабат (76-Софян Амрабат), Амин Арит (82-Мануел да Коща)
Селекционер: Ерве Ренар

Иран: Али Бейваванд, Ехсан Хаджи Сафи, Рузбех Чешми, Масуд Шоджаи (68-Мехди Тареми), Мортеза Пуралиганджи, Омид Ебрахими (79-Маджид Хосейни), Карим Ансарифард, Вахид Амири, Алиреза Джаханбахш (85-Саман Годос), Сердар Азмун, Рамин Резаян
Селекционер: Карлош Кейрош

Жълти картони: Карим ел Ахмади (Мароко); Масуд Шоджаи, Алиреза Джаханбахш, Карим Ансарифард (Иран)

Чете се за: 04:10 мин.
БНТ връща емоциите от САЩ `94 с повторения на мачовете на България срещу Гърция, Аржентина, Мексико и Германия
16:00, 14.07.2024 (обновена)