Уругвай пречупи египетската стена с късен гол (видео)

уругвай пречупи египетската стена късен гол видео
18:16, 15.06.2018
Чете се за: 01:32 мин.
Световен футбол

Уругвай прекъсна негативната серия и за първи път от 1970 година стартира с победа на Световно първенство. "Урусите" се наложиха трудно с 1:0 над Египет в среща от група "А" на Мондиал 2018. В герой за състава на Оскар Табарес се превърна Хосе Хименес, който се разписа чак в 89-ата минута. Така Уругвай и Русия имат по 3 точки, докато Египет и Саудитска Арабия са с нулев актив.

-----

В 12-ата минута пред Трезеге се откри възможност да стреля, но ударът му бе слаб и вратарят на Уругвай лесно улови.

Малко по-късно Луис Суарес получи пас в наказателното поле, но звездата на „урусите“ не намери очертанията на вратата.

В 23-ата минута Кавани показа добра техника и отправи удор от воле, но защитник за Египет застана на пътя на топката и тя излезе в корнер. При последвалия ъглов удар пък Суарес направи страхотен пропуск само от няколко метра.

До края на полувремето Уругвай продължи да владее повече топката и да натиска своя съперник, но това не даде резултат. Така двата тима се оттеглиха на почивката при резултат 0:0.

Още в началото на второто полувреме се откри отличен шанс пред южноамерикаците. Отново замесен бе Луис Суарес, който, излязъл очи в очи с Ел Шанави, не успя да го преодолее.

В 70-ата минута се получи разбъркване в наказателното поле на "фараоните", които отново оцеляха.

Малко по-късно Муслера трябваше да се намесва след шут на капитана на Египет Фатхи. В ответната атака Суарес пропусна нова възможност, като той отново бе спрян от Ел Шанави.

Седем минути преди края Кавани стреля силно от воле, но пак вратарят на Египет бе на мястото си, който със сетни сили отби в ъглов удар.

В 88-ата минута гредата спаси Египет след изстрел от фаул на Кавани.

Минута по-късно южноамериканците все пак стигнаха до попадение, а с това и до победата. Хименес се възползва от центриране от дясно на резервата Карлос Санчес и от 6-7 метра с глава прати топката в мрежата.

Звездата на Египет Мохамед Салах остана на резервната скамейка през всичките 90 минути на стадиона в Екатеринбург.

Египет - Уругвай 0:1
0:1 Хосе Хименес (89)

Египет: Мохамед Ел Шенави, Ахмед Фатхи, Али Габр, Ахмед Хегази, Мохамед Абделшафи, Елшенави, Мохамед Елнени, Тарек Хамед (50-Сам Морси), Амр Варда (82-Рамадан Собхи), Абдала Саид, Махмуд Трезеге, Марван Мохсен (63-Махмуд Кахраба)
Селекционер: Ектор Купер

Уругвай: Фернандо Муслера, Гийермо Варела, Диего Годин, Хосе Мария Хименес, Мартин Касерас, Найтан Нандес (58-Карлос Санчес), Родриго Бентанкур, Матиас Весино (88-Лукас Торейра), Джорджан Де Араскаета (59-Кристиан Родригес), Луис Суарес, Единсон Кавани

Чете се за: 00:42 мин.
Дейвид Бекъм: Лионел Меси се стреми да се срещне с всеки млад човек, когато пътува из САЩ
17:08, 20.05.2024
Чете се за: 01:12 мин.
Меси не успя да отбележи във втори пореден мач, но Интер Маями продължава победната си серия в МЛС
10:30, 19.05.2024
Херардо Мартино: Оптимисти сме за участието на Лионел Меси в неделя
17:10, 18.05.2024
Кристиано Роналдо е спортистът с най-високи доходи за 2024 година, съобщи "Форбс"
18:13, 16.05.2024
Чете се за: 03:47 мин.
ФИФА ще настоява 211-те национални федерации да определят расистките обиди във футбола като дисциплинарно нарушение
14:35, 16.05.2024
Чете се за: 01:02 мин.