Ирен Саръбоюкова завърши девета на Европейското първенство по лека атлетика до 18 години

10:22, 07.07.2022
Чете се за: 01:12 мин.
ирен саръбоюкова остана девета европейското първенство лека атлетика години

Българката Ирен Саръбоюкова завърши девета в дисциплината висок скок на Европейското първенство по лека атлетика до 18 години Йерусалим, Израел.

Във финала Саръбоюкова започна с успешен опит на 1.65 метра, а след това преодоля 1.70 метра и 1.75 метра от втория опит.

Последваха обаче три неуспешни опита на 1.79 метра и по този начин българката се нареди девета с 1.75 метра.

Шампионка стана сръбкинята Ангелина Топич с постижение от 1.92 метра. Впоследствие Топич направи опити и на 1.94 метра, и на 1.97, но направи три поредни грешки и така остана с 1.92 метра в крайното класиране.

Това ѝ постижение обаче се оказа напълно достатъчно, за да ѝ донесе златния медал. Среброто спечели Йоана Гьоринг от Германия с 1.88 метра, а бронзът остана за белгийката Мерел Маес с 1.86 метра.