Ирландия се наложи над Латвия в Дъблин

12:46, 23.03.2023
топка футбол лого

Ирландия победи Латвия с 3:2 в приятелска среща, играна на стадион "Авива" в ирландската столица Дъблин.

Възпитаниците на Стивън Кени установиха домакински натиск и поведоха още в 6-ата минута с попадение на Калъм О'Дауда.

Евън Фъргюсън отбеляза първия си гол с националната фланелка в 17-ата минута, за да удвои аванса на тима си.

До почивката обаче гостите успяха да възобновят равенството. Робертс Улдрикис намали изоставането на латвийците в 33-ата минута с удар извън наказателното поле, а в добавеното време на първата част Артус Зюзинс направи резултата 2:2 с нов шут от далечна дистанция.

След почивката и двата отбора прибегнаха до смените. Чидози Огбене се появи в игра в 63-ата минута и само две минути по-късно отбеляза победното попадение в двубоя.