Исландия се справи с Румъния и ще спори за място на Евро 2021

10:37, 09.10.2020
Чете се за: 00:50 мин.
исландия справи румъния спори евро 2021

"Викингите" надвиха северните ни съседи с 2:1 у дома в полуфинален бараж в Лига "А" за класиране на Европейското първенство по футбол през 2021 година .

Големият герой за победителите беше Гулфи Сигурдсон, който отбеляза и двете попадения за своя тим, за да помогне за успеха в иначе равностойния сблъсък в Рейквявик.

Футболистът на Евертън откри резултата в 16-та минута, а малко по-късно покачи на 2:0, но попадението му бе отменено заради засада.

Исландската звезда все пак удвои аванса на своя тим в 35-та минута, като при този резултат завърши и първото полувреме.

След почивката румънците опитаха да отвърнат на удара, но стигнаха само до един гол в 62-та минута, дело на Александру Максим от дузпа.

До края на мача нов гол не падна и така исландците се класираха за финалния плейоф за класиране на Евро 2021. В спор за класиране на финалите, Гулфи Сигурдсон и компания ще гостуват на Унгария, която, за съжаление" отстрани родните ни национали след победа с 1:3 в София.

Ето и всички резултати от баражите, изиграни вчера вечерта:

Лига "В":

Босна и Херцеговина - Северна Ирландия 3:4 след изпълнение на дузпи, 1:1 в редовното време и продълженията

Словакия - Република Ирландия 4:2 след дузпи, 0:0 в редовното време и продълженията

Финалът Северна Ирландия - Словакия е на 12 ноември в Белфаст

Лига "С":

Норвегия - Сърбия 1:2 след продължения, 1:1 в редовното време

Шотландия - Израел 5:3 след изпълнение на дузпи, 0:0 в редовното време и продълженията