Испания обърна Норвегия и стана новият европейски шампион по футбол при девойките до 19 години

испания обърна норвегия стана новият европейски шампион футбол девойките години
17:59, 09.07.2022

Отборът на Испания победи Норвегия с 2:1 във финала на европейското първенство по футбол за девойки до 19 години в Чехия.

Селекцията на Хеге Рийсе откри резултата на стадиона в Острава в 5-ата минута. Теа Киваг отне топката на Мартина Фернандес в половината на „Ла Фурия Роха“, напредна по фланга и центрира в наказателното поле, където непокритата Ирис Омарсдотир разпечата мрежата на стража Меритксел Фонт.

Испания възстанови равенството в 36-ата минута. Изчистване на вратаря на Норвегия Селма Паненгстуен попадна на главата на Юлия Бартел, която изведе Ане Елекспуру зад гърба на норвежката отбрана, а крилото на „Ла Фурия“ не сбърка, останала очи в очи с Паненгстуен.

Дълбоко в добавеното време на срещата съставът на Педро Лопес направи обрата пълен, когато Алварес проби отляво в наказателното поле на Норвегия и пусна подаване по земя около точката за изпълнение да дузпа, където Юлия Бартел с удар от движение се разписа в долния ляв ъгъл на Паненгстуен.

Мика Зайкова: Не сме имали такива момченца, които са начело на правителство, а не знаят какво да правят
Каналджия опита да прегази граничен полицай, спряха го със стоп-патрон (Снимки)