Испанският парламент одобри план за пестене на енергия. Целта е да се намали зависимостта от природния газ. Планът беше въведен с кралски декрет на 10 август, но трябваше да бъде одобрен от парламента, за да продължи да действа.
Мерките предвиждат ограничаване на използването на климатици на обществени места като градски транспорт, магазини, кина и театри.
Законът предвижда в най-горещите месеци охлаждането да е до 27 градуса, а през зимата отоплението да не превишава 19 градуса.
Освен това след 22.00 часа магазините трябва да изключват осветлението на витрините. Спират се светлините и на обществените сгради.
Отправя се призив към гражданите да пестят енергия и у дома. Планът предвижда Испания да намали потреблението си на газ със 7 - 8%, докато повечето страни от Европейския съюз ще бъдат призовани да спестят 15%.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube: https://go.bnt.bg/youtube
Срещу изкуствения интелект: Кейт Бланшет и Ева Майдел в защита на самоличността
Литийно шествие с мощите на св. Йоан Кръстител тръгна от Созопол и стигна до остров Св. Иван
Иван Шишков за "Хемус": Държавата не може да си позволи да събори незаконно строителство в такъв мащаб
24-часова национална стачка в Гърция - какво трябва да знаят туристите?