Испания отстрани актуалния олимпийски шампион Белгия на четвъртфиналите в хокея на трева

Отборът на Испания не бе достигал четвъртфинал от Пекин през 2008 г.

Испания хокей на трева мъже
17:09, 04.08.2024
Чете се за: 01:32 мин.

Тимът на Испания, който е под №8 в ранглистата, се наложи над действащия олимпийски шампион Белгия с 3:2 на четвъртфиналите по хокей на трева на Игрите в Париж. Победното попадение за испанците отбеляза капитанът им Марк Мирайес.

По-рано през деня тимът на Индия победи Великобритания с 4:2 след изпълнения на дузпи при 1:1.

Испания ще играе с победителя от двубоя между Нидерландия и Австралия, а Индия чака по-добри от срещата между Германия и Аржентина.

Отборът на Испания не бе достигал до четвъртфинал от Пекин през 2008 г., докато Белгия е олимпийски шампион от Токио и сребърен медалист от Игрите в Рио де Жанейро през 2016 г.

Хосе Мария Бастера откри резултата за Испания, но минута по-късно Артур де Слувер изравни за Белгия. Нападателят Марк Рейне отново даде аванс на испанците, а Александър Хендрикс отново изравни, преди драматичния край и успеха на иберийците.

Тимът на Индия, който спечели бронзовите медали в Токио, удържа равенството срещу британците, въпреки че игра през по-голяма част от мача с 10 души заради червен картон на защитника Амит Рохидас. Азиатците бяха по-точни при дузпите.