Испания писа "Отличен 6" на Германия

10:25, 18.11.2020
Чете се за: 00:41 мин.
испания писа отличен германия

"Ла Фуриа Роха" нанесе най-тежкото поражение на Бундестима от 89 години насам, разбивайки момчетата на Йоаким Льов с 6:0 в Севиля в двубой от турнира Лига на Нациите.

Тази гръмка победа на възпитаниците на Луис Енрике им осигури и едно от четирите места във финалната четворка на турнира, която предстои да се изиграе през следващото лято.

Алваро Мората даде тон на головата фиеста, откривайки резултата в 17-та минута. Испанците до голяма степен предрешиха крайния изход от двубоя между 33-та и 38-та минута, когато голове на Феран Торес и Родри направиха преднината на "Ла Фуриа" класическа.

След почивката кошмарът за гостите продължи с пълна сила. Десет минуити след подновяването на играта Феран Торес покачи на 4:0 след образцова контраатака на Испания.

В 71-та минута отново играчът на Манчестър Сити отново беше в прегръдките на своите съотборници, оформяйки своя хеттрик.

Крайното 6:0 стана факт, минута преди края на редовното време, когато Микел Оярсабал прониза Мануел Нойер.

Ироничното е, че това беше двубой номер 96 за стража на Байерн Мюнхен с националната фланелка, което го превърна във вратаря с най-много мачове за Бундестима.

Така Испания се класира за финалите в Лигата на Нациите, докато Германия ще трябва да се задоволи с второто място.