Испания победи Италия след дузпи и за трети път стана световен шампион по водна топка

испания победи италия дузпи трети път стана световен шампион водна топка
21:15, 04.07.2022
Чете се за: 01:25 мин.

Испания е новият световен шампион по водна топка. „Ла Фурия Роха“ спечелиха титлата побеждавайки на финала Италия с 15:14 след изпълнение на дузпи.

Иберийците взеха ранен аванс от 2:0, който в последствие нарасна до солидното 7:3, но „Скуадрата“ не се отказа и успя да се върне в битката за златото.

Преди последната почивка италианците намалиха изоставането си до 6:8, а в началото на финалната четвърт получиха нов гол, преди да реализират три безответни попадения за 9:9.

Така изходът от двубоя бе решен след изпълнение да дузпи, като при тях в герой за Испания се оказа вторият вратар Лорио, който замени направилия пореден впечатляващ мач с 13 спасявания Унай Агире. Лорио отрази седмата дузпа за Италия, изпълнена от Канела, и донесе триумфа за страната си.

Така Испания се качи на световния трон общо трети път в историята си. Предишните златни отличия за „матадорите“ от световен шампионат са от 1998 и 2001 година.

Времето остава горещо, има опасност от пожари
ФИФА организира специален семинар в Доха за предстоящото Световно първенство по футбол