Испания развенча непобедимата Италия за исторически финал в Лигата на нациите

испания развенча непобедимата италия исторически финал лигата нациите
21:00, 06.10.2021
Чете се за: 04:02 мин.

Отборът на Испания е първият финалист в тазгодишното издание в Лигата на нациите, след като победи европейския шампион Италия с 2:1.

Футболистите на Луис Енрике прекъснаха рекордната серия на Италия от 37 поредни двубоя без загуба чрез страхотна игра на „Сан Сиро“

Отборът на Испания откри резултата на митичния "Сан Сиро" в 17-ата минута. Микел Оярсабал центрира отдясно в наказателното поле на Италия, където най-съобразителен се оказа Феран Торес, който стреля от въздуха с воле и прати топката в долния ляв ъгъл на вратата, пазена от Донарума.

Попадението определено шокира "Скуадра адзура", която можеше да инкасира второ попадение само две минути по-късно. Испания организира бърза атака, в която нанесе канонада от изстреля към вратата на домакините. След серия рикошети топката попадна в краката на Маркос Алонсо, който стреля от ждроб в ръцете на Донарума, а италианският страж се намеси неубедително и кълбото нацели напречната греда.

В 34-ата минута и съставът на Роберто Манчини уцели страничния стълб, когато Федерико Бернардески получи страхотен извеждащ пас по въздуха и нахлу в наказателното поле на "Ла Фурия". Полузащитникът стреля в долния ляв ъгъл на Унай Симон, но вратарят на гостите спаси с една ръка, а отбитата топка се удари и в напречната греда.

Ситуацията за Италия в срещата се влоши в 41-ата минута, когато капитанът Леонардо Бонучи получи червен картон и бе изгонен от терена. Централният бранител на "Адзурите" удари с лакът Серхио Бускетс във въздушен двубой пред наказателното поле на Италия и главният рефер Сергей Карасьов му показа втори жълт картон.

Испания нанесе втори тежък удар по Италия във втората минута от продължението на първата част. Оярсабал центрира остро в наказателното поле на домакините, където Феран Торес засече високата топка с глава и я прати неспасяемо в долния десен ъгъл на вратата, пазена от Донарума за 0:2!

Италия се върна отново в срещата в 83-ата минута. Испания изпълни ъглов удар в наказателното поле на домакините, където Джорджо Киелини изчисти с глава силно топката към центъра на терена. Федерико Киеза като хищник се пребори със защитата на "Ла Фурия" и пробяга без опека цялата половина на Испания към вратата на Унай Симон. Киеза нахлу в наказателното поле и подаде успоредно по земя към Лоренцо Пелегрини, който вкара топката в опразнената врата.

Италия: Джанлуиджи Донарума, Джовани Ди Лоренцо, Леонардо Бонучи, Алесандро Бастони, Емерсон, Николо Барела, Жоржиньо, Марко Верати, Федерико Бернардески, Федерико Киеза, Лоренцо Инсиние

Испания: Унай Симон, Сесар Аспиликуета, Аймерик Лапорт, Пау Торес, Маркос Алонсо, Коке, Серхио Бускетс, Гави, Феран Торес, Пабло Сарабия, Микел Оярсабал

Снимки: БГНЕС

"Аз и моите жени" - нов сериал в ефира на БНТ (СНИМКИ)