Италия избра трудния път, но започна с победа олимпийския турнир по волейбол за жени

Тимът, воден от легендарния треньор Хулио Веласко, надигра Доминикана с 3:1 в първия си мач от група С на надпреварата.

Италия волейбол жени Париж 2024
Снимка: bgvolleyball.com
14:54, 28.07.2024
Чете се за: 02:15 мин.

Женският национален отбор на Италия тръгна с успех на старта на олимпийския волейболен турнир в Париж. Тимът, воден от легендарния треньор Хулио Веласко, надигра Доминикана с 3:1 (25:21, 24:26, 25:21, 25:18) в първия си мач от група С на надпреварата, която се провежда в „Арена Южен Париж“. Успехът обаче не дойде лесно, като доминиканките доста поозориха именития съперник и доминираха на блок, където отбелязаха 13 точки от този елемент. Италия пък допусна цели 35 грешки в двубоя, като позволи на опонента да се разиграе.

След като диктуваха нещата в първата част, италианките поведоха със 17:12 и във втората. Те обаче прибързано решиха, че съперникът сам ще се предаде и намалиха темпото. Волейболистките на Доминикана само това и чакаха, като веднага атакуваха. Те успяха да стопят пасива си, а след това със голяма самоотверженост и сърцата игра изтръгнаха успеха с 26:24 за равенството 1:1 гейма.

Това подейства амбициращо на доминиканските волейболистки, които и в третата част започнаха да диктуват развоя, като поведоха с 11:8. Опасността да загубят още един гейм стресна италианките и те започнаха да влизат в час. Южноамериканките не се даваха почти до двадесета точка. „Скуадра адзура“ обаче накрая намери ритъма си и се откъсна с три точки. Това бе повратен момент и тимът от Апенините взе третата част за 2:1.

В четвъртия гейм Италия започна ударно с 5:1 и повече не изпусна инициативата за крайното 3:1.

Звездата на тима Паола Еногу бе реализатор за победата на Италия с 25 точки. Ана Данези добави 11 точки за успех.

В следващата си среща "Скуадра адзура" ще играе с Нидерландия, докато доминиканките ще излязат срещу европейския шампион Турция. И двата двубоя са в четвъртък, 1 август.