Италия надигра Колумбия за място на 1/4-финалите на Мондиала за младежи до 20 г.

09:30, 04.06.2023
Национален отбор по футбол на Италия за младежи до 20 години

Италия победи Колумбия с 3:1 в 1/4-финален мач от световното първенство по футбол за младежи до 20 години в Аржентина.

Италианците поведоха още в 9-ата минута. Чезаре Казадей засече с глава центриране от ъглов удар на Томазо Балданци.

Половин час по-късно възпитаниците на Кармине Нундзиата удвоиха аванса си. Чезаре Казадей добави и асистенция на сметката си, след като свали топката с глава към Томазо Балданци. Полузащитникът стреля от вътрешността на вратарското поле за 2:0.

След почивката "скуадра адзура" продължи да бележи. Секунди след подновяването на играта Франческо Пио Еспосито засече с пета подаване по земя на Томазо Балданци.

Колумбийците отбелязаха почетно попадение в 49-ата минута. Йохан Торес се отчете с впечатляващ гол. Защитникът отправи прецизен изстрел извън наказателното поле.

Символичните гости имаха възможност да покачат преднината си, но Чезаре Казадей стреля с глава в лявата греда.

На полуфиналите Италия ще се изправи срещу победителя от срещата между Южна Корея и Нигерия.

Репортаж от срещата можете да видите във видеото.

Александър Пулев: Обвиненията към служебия кабинет са кухи опорни точки
Георг Георгиев, ГЕРБ: Готвеният кабинет е експертен и всеки може да припознае министри в него