Италия нанесе трета поредна загуба за Бразилия във финала на Лигата на нациите

националките италия сърбия спорят европейската титла волейбол
19:52, 17.07.2022
Чете се за: 01:32 мин.

Италия победи Бразилия с 3:0 гейма (25:23, 25:22, 25:22) във финала на волейболната Лига на нациите при жените.

Италианките взеха аванс още в самото начало на гейма. Преднината им нарасна до 7 точки при резултат 10:3, преди да спечелят първата част.

Вторият гейм отново премина под контрола на състезателките от "Ботуша". Равенството се запази до 4:4, след което волейболистките в синьо изградиха преднина от 6 точки, която се задържа до заключителните разигравания на частта.

Третият сет бе най-оспорваният в двубоя. Бразилките за първи път поведоха в двубоя, но съперничките им стигнаха до обрат. Южноамериканките показаха борбеност и изравниха резултата за 21:21. Италианките си върнаха контрола над играта и сложиха точка на спора след 25:22.

Най-резултатна на паркета в Анкара бе Паола Егону от отбора на победителките с 21 пункта.

Италия е вторият носител на отличието, след като до момента отборът на САЩ бе единственият победител в надпреварата. Това е трети пореден загубен финал за Бразилия.

В малкия финал, игран по рано-днес, Сърбия победи Турция с 3:0 (27:25, 25:17, 26:24).

Илхан Кючюк: Всички демократични сили в парламента на Северна Македония трябва да бъдат поздравени
Фюри: Страхувах се, че имам мозъчни увреждания след третия мач с Уайлдър