Италия поема ролята на "рамкова държава" на многонационалната бойна група в България. Това стана с решение на Министерския съвет. Водещата роля на Италия означава, че тя ще разположи до 800 военнослужещи с необходимото въоръжение, екипировка и техника на територията на България.
40 ще бъдат военните от Албания, които ще подсилят бойната група, създадена след началото на войната в Украйна с цел да укрепи колективната отбрана на НАТО по Югоизточния фланг.
Групата остава отворена за принос на други страни членки на НАТО. Заради участието на Италия и Албания, българският принос ще бъде сведен до една рота до 140 военнослужещи и до 15 военнослужещи в щаба.
Прокуратурата повдигна обвинение за умишлено убийство след инцидент на „Лъвов мост“ в София
Условна присъда за румънец, причинил смърт на пътя, карал със 124 км/ч. при ограничение 60 км/ч.
Аферата "Баба Алино": Прокурори от ВКС се командироват във Варна, за да помагат по досъдебните производства
Четирима непълнолетни са обвинени за нападение над 72-годишен мъж в Стара Загора
България още не покрива условията за безвизови пътувания до САЩ въпреки напредъка
Самолет на египетските авиолинии кацна извънредно на летището в Горна Оряховица
Казусът "Баба Алино": Според службите показанията на Олег Невзоров хвърлят светлина върху незаконните действия
Държавният бюджет е готов – какъв ще е размерът на минималната работна заплата?