Италия загря за България с 11-ти пореден успех в квалификации

12:20, 26.03.2021
Чете се за: 00:43 мин.
италия загря българия пореден успех квалификации

Съставът на "Скуадра Адзура" се наложи с 2:0 на "Стадио Енио Тардини" в Парма срещу тима на Северна Ирландия и по този начин започна по победоносен начин участието си в квалификациите за Световното първенство в Катар.

"Кралскосините" са пределно мотивирани да се завърнат на форума, след като пропуснаха първенството в Русия през 2018 година.

Роберто Манчини пък продължава с невероятната си серия начело на Италия, като неговия отбор записа 11-та поредна победа в квалификации. "Адзурите" спечелиха преди това всичките си 10 мача по пътя към класирането си на Евро 2020.

Вчера в Парма те отново показаха чудесна игра и напълно заслужено се справиха със северно ирландците.

Доменико Берарди откри резултата в 14-та минута, след като получи извеждащо подаване от Алесандро Флоренци и с мощен удар даде аванс на домакините.

В 38-та минута пък Чиро Имобиле осъществи страхотен пробив отляво и с плътен изстрел направи резултата 2:0 в полза на Италия.

Така "Скуадра Адзура" започна по план своя поход към Катар 2022, като сега им предстои гостуване София за мач в България. Срещата е в неделя 28 март от 21.45 часа и ще може да проследите НА ЖИВО в ефира на БНТ 1!!!

Северна Ирландия пък ще играе контрола със САЩ в неделя в Белфаст, преди три дни по-късно да посрещне нашите "лъвове".