Надявам се да се избере кабинет. Хубаво е председателят на парламента да е компромисна личност, в правилника няма изискване да е от най-голямата парламентарна група, въпрос на гласуване е. Това каза Ива Митева от "Има такъв народ" преди откриването на първото заседание на 46-ото Народно събрание.
По думите ѝ се избира най-консенсусната фигура.
"Надявам се този парламент да бъде още по-особен и страстите да се уталожат. Надявам се да се спазва правилникът, ще започнем да пишем нов правилник. Нека издигнат колегите от "Има такъв народ" номинацията, все още няма такава", допълни Ива Митева.
Митева не потвърди, но не и отрече, че именно тя е кандидатурата на "Има такъв народ" за председател на Народното събрание.
Гледайте първото заседание на новия 46-и парламент НА ЖИВО в ефира на БНТ или на BNTNEWS.BG. Специалното студио "46-ият парламент, формулата на властта" e с водещи Христина Христова и Поли Златарева.
Трайчо Трайков: Промяна в схемата за емисии е ключът към по-ниски енергийни цени
Земеделският министър: Няма икономически предпоставки за увеличение на цените
Православният свят отбелязва Цветница – празник на вярата, надеждата и смирението
Експлозиви са открити край "Турски поток" в Сърбия, прекъсване би оставило Унгария без газ