Ивайло Бонев спечели Купа "Житница" на турнира по прескачане на препятствия на конна база "Тракиец"

ивайло бонев зае шесто турнир прескачане препятствия валенсия
Снимка: АРХИВ
11:26, 30.09.2024
Чете се за: 01:55 мин.

Ивайло Бонев с кон Йонас спечели изпитанието за Купа "Житница" на турнира по прескачане на препятствия на конна база "Тракиец".

Гран при състезанието с височина на препятствията до 140 см бе спечелено от Алин Язъчъ от Турция с кон Фел Капоне. Тя извоюва успеха след бараж, в който премина без грешка и с най-добро време 39.34 сек. Втори за 42.30 и също без наказателни точки завърши Ивайло Бонев отново в тандем с Йонас. Венцислав Изов с Кортезина се класира на трето място с 4 н.т. и време 39.41 сек. В баража за определяне на призьорите участваха 7 ездачи от общо 17 в изпитанието.

В състезанието "Пони Тур" първа стана Виктория Стефанова с Тимоко, а победител при децата е Марая Георгиева със Суит Сенди.

Турнирът в село Житница събра близо 150 ездачи в различните възрастови групи, които в рамките на три дни си оспорваха отличията.

Паркур майстор на надпреварата бе Лукас Шутровски от Полша.

"За пореден сезон се проведе Купа "Житница", която от 2012 година насам се превърна не само в едно от най-големите състезания по езда в България, но и в дългоочакван празник, в който среща си дават почитатели на конния спорт от различни поколения. Благодаря на всички, които ни уважиха на това издание и ще ги очакваме отново на нашата конна база", заяви след надпреварата Анна Гочева, управител на конна база "Тракиец" и главен организатор на Купа "Житница".