Ивайло Иванов
Снимка: БОК, Костадин Андонов – Start-Photo
17:45, 20.11.2022
Чете се за: 03:07 мин.

Най-добрият български джудист Ивайло Иванов изведе отбора на ЦСКА до отборната титла на държавното първенство в Панагюрище.

На финала „червените“ победиха тима на „Кодокан“ (Пазарджик) с 4:3. В състава на шампионите бяха още младите национали Костадин Цветанов и Иван Симеонов, а за подгласниците им на татамито излязоха други млади таланти – Христо Вълков, Мариян Палев, Борислав Владов, Емил Вълчев. Преди да стигне до сблъсък за титлата ЦСКА постигна 3 победи - над „Илинден“ със 7:0, „Топалов“ с 6:1 и „Локомотив“ (Сф) – 5:2.

Бронзът при мъжете взеха съставите на столичните „Локомотив“ и „Шун джудо“. В надпреварата стартираха 14 отбора.

При жените шампионки са джудистките на „Локомотив“ (Сф), водени от Снежана Граматикова, Анна Стоева и французойката с наш паспорт Амели Гиюр.

В оспорван финал тимът победи с 4:3 СА ЦСКА, с Лидия Брънчева, Евелина Гелева, Емили Апостолова в състава си. Преди това шампионките също постигнаха три победи - над "Видин" с 5:2, "Илинден" със 7:0 и ЦСКА - 5:2.

С бронз се окичиха отборите на „Видин“ и ЦСКА. При жените за призовите места спориха 13 отбора.

Шампионатът при мъжете и жените бе последен за тази година.

Два сливенски клуба спечелиха отборните титли за момчета и момичета, юноши и девойки, младша възраст.

Тимът на „Хаджи Димитър“ (Сливен) триумфира при момичетата, след като на финала победи състава на „Чавдар“ (Бяла Слатина) със 7:1. Бронзът остана за столичните „Локомотив“ и „Шампион“. В надпреварата се включиха 11 тима.

Младите джудисти на „Биоком“ пък стъпиха на най-високото стъпало на стълбичката при юношите, младша възраст, след като в изцяло сливенски финал победиха „Хаджи Димитър“ с 5:4. С бронз се окичиха ЦСКА и „Кодокан“ (Пазарджик). За призовите места спориха 12 отбора.

При девойките първи е „Илинден“ (София) след 5:3 срещу „Хаджи Димитър“. Трети на стълбичката се качиха „Перун“ (Перник) и „Локомотив“ (Русе). За призовите места атакуваха 8 отбора.

А при момчетата ликува съставът на „Хасково“ след успех над „Топалов“ с 6:3. Бронзът взеха „Хаджи Димитър“ и „Шун джудо“ (София). Стартираха 21 тима.