Иван Алипиев се отличи с "дабъл-дабъл", но отборът му Латина не успя да победи тима на Луис Рома

За Латина това беше 16-а загуба от началото на сезона.

Вяра Илиева
от Вяра Илиева
08:00, 07.01.2024
Чете се за: 01:07 мин.
латина иван алипиев борислав младенов допусна седма поредна загуба италия
Снимка: facebook.com/Latina

Иван Алипиев се отличи с "дабъл-дабъл" - 23 точки и 11 борби, но отборът му Латина загуби от гостуващия Луис Рома с 88:94 (26:28, 18:17, 18:24, 26:25) в мач от 18-ия кръг в т.нар. "Зелена група" на италианската втора дивизия по баскетбол за мъже - А2.

Алипиев игра 36 минути и добави 2 асистенции и 1 отнета топка към статистиката си. Другият българин в състава Борислав Младенов влезе като резерва и завърши с 12 точки, 2 борби и 1 асистенция за 16 минути на игрището.

За Латина това беше 16-а загуба от началото на сезона. Тимът има и две победи и се намира на последното, 12-о място във временното класиране. В следващия кръг Латина гостува на Виджевано на 14 януари.

Полетите на 23 000 пътници са отменени след инцидента със самолет "Боинг 737 Макс 9"