Иван Горанов не игра при зрелищно равенство на Шарльороа

10:06, 07.11.2020
Чете се за: 00:32 мин.
иван горанов игра зрелищно равенство шарльороа

Водачът в белгийското футболно първенство Шарьороа направи зрелищно 3:3 при визитата си на Мехелен в първи мач от 12-ия кръг.

Иван Горанов не беше в групата на гостите, които са лидери в класирането с 23 точки - две повече от Беершот и Стандард (Лиеж).

Мехелен откри с гол от пряк свободен удар на Жофри Хайреманс, но Каве Резаеи възстанови равенството с глава в средата на първото полувреме.

В 32-та минута ветеранът Игор Де Камарго прехвърли вратаря Никола Пенето и даде отново аванс на домакините.

След почивката Жорди Ванлерберге си отбеляза автогол за 2:2, а в 72-та минута Али Голизадех доближи Шарльороа до победата след като наказа груба грешка на футболист на Мехелен, който му подари топката.

Домакините обаче не се отказаха и в 83-та минута получиха право да изпълнят дузпа, която Жоаким ван Дам реализира.

Днес Льовен на Кристиян Малинов посреща аутсайдера Мускрон, а в неделя Серкъл Брюж с Димитър Велковски в състава си ще се изправи срещу Зулте Варегем.