Ивана Ангелова спечели финалното изпитание на турнира по прескачане на препятствия в Житница

Вяра Илиева
от Вяра Илиева
07:33, 03.07.2023
ивана ангелова спечели финалното изпитание турнира прескачане препятствия житница
Снимка: личен архив Ивана Ангелова

Държавният шампион за последните две години Ивана Ангелова с кон Касай спечели изпитанието за Гран При Тракиец в открития турнир по прескачане на препятствия на конната база в село Житница.

Националната ни състезателка успя да се пребори за първото място след бараж. 12 тандема участваха в 13-то изпитание на турнира с височина на препятствията до 135 см, като само 4 от тях се класираха за финалния кръг за определяне на шампиона. 18-годишната Ивана Ангелова демонстрира безгрешна езда и с най-добро време от 38.03 сек. грабна купата. Второто място остана за ветерана Ивелин Вълев с кон Ягуар, трети се нареди друг национален състезател Милко Кочев с кон Карино, четвърта завърши още една от младите ни надежди в националния тим и в конния спорт 16-годишната Елиза Чолакова с Джесика.