издигат плоча антонио кръстев хасково

Инициативен комитет предлага във фоайето на спортната зала "Дружба" в Хасково да бъде поставена възпоменателна плоча на щангиста Антонио Кръстев (1961-2020 г.).

Предложението е внесено в местния Общински съвет и ще бъде гласувано на сесия на 30 октомври, съобщиха от органа на местното самоуправление.

Под идеята са се подписали президентът на Българската федерация по вдигане на тежести Неделчо Колев, председателят на Клуба по вдигане на тежестви в Хасково Живко Архондев, съотборници и приятели на Кръстев.

В докладната се изтъква, че Антонио Кръстев е двукратен световен и двукратен европейски шампион, с 5 световни рекорда, като през 1987 година в категория над 110 килограма изхвърля най-голямата тежест в историята от 216 килограма.

Хасковлията започва своя звезден път в спорта именно от спортната зала "Спартак", където ще бъде паметният знак, припомнят още вносителите на предложението.

Кръстев загина на 10 юли тази година при катастрофа в Минесота, САЩ.

Още Вдигане на тежести

Антон Коджабашев: Новините за протести са спекулативни
09:22, 01.07.2024
Чете се за: 02:02 мин.
Божидар Андреев записа нула в изтласкването в по-горната категория на Държавното първенство по вдигане на тежести
17:12, 29.06.2024
Чете се за: 03:17 мин.
Карлос Насар спечели три златни медала на Държавното първенство по вдигане на тежести
17:50, 28.06.2024
Чете се за: 02:15 мин.
Легенди на щангите откриха държавното лично първенство по вдигане на тежести в Русе
14:46, 26.06.2024
Чете се за: 02:52 мин.
Симеон Масков и Лукас Луков също спечелиха медали на еврошампионата по вдигане на тежести за кадети
17:12, 23.06.2024
София Гарсия Стефанова извоюва 18-ия медал за България на ЕП по вдигане на тежести за кадети в Солун
10:07, 22.06.2024
Чете се за: 01:27 мин.
Русе приема държавното лично първенство по вдигане на тежести
16:05, 21.06.2024
Чете се за: 01:50 мин.
Мария Александра Арнаудова спечели второ злато за България на ЕП по вдигане на тежести за кадети и кадетки
22:31, 19.06.2024
Бояна Костадинова спечели бронз на европейското първенство по вдигане на тежести за кадети и кадетки в Солун
17:13, 19.06.2024
Чете се за: 02:10 мин.
Нови три златни медала за България от еврошампионата по вдигане на тежести за кадети
22:30, 18.06.2024
Чете се за: 01:25 мин.