Властите на гръцкия остров Лесбос настаниха около 300 мигранти на палатки във временен лагер на острова. Това се наложи след огромния пожар в лагера Мориа, който изпепели бежанския център, съобщи телевизия ERT.
Преди настаняването си в палатка, всеки мигрант трябва да има отрицателен тест за коронавирус. При тестването бяха открити 7 нови случая на COVID-19, съобщиха здравните власти. Заболелите са карантинирани заедно със семействата им.
Над 12 000 души живееха в лагера Мориа, докато той не изгоря почти напълно след безредици и палежи.
Напрежението на острова ескалира, тъй като мигрантите настояват да бъдат изпратени към Западна Европа, а при отказ влизат в сблъсъци с полицията и палят различни предмети.
Недоволство зрее и сред местните жители, които не искат нито повече мигранти, нито изграждане на друг лагер на остров Лесбос.
Румънският президент Никушор Дан съобщи за нова политическа безизходица за съставянето на ново правителство
Гърция интегрира специализирана сателитна система за засичане на горски пожари
В навечерието на срещата на върха на НАТО: Кой ще даде целувка на Доналд Тръмп?
Жълт код за опасни горещини в 14 области на страната - температури до 37
Обстановката във Венецуела - властите ограничиха достъпа до щата Ла Гуайра