Изключителен Лука Дончич осигури успеха на Далас над Минесота във финала на Запад

Словенецът вкара победния кош за своите в мача и завърши с трипъл-дабъл.

Вяра Илиева
от Вяра Илиева
08:23, 25.05.2024
Чете се за: 02:15 мин.
изключителен лука дончич осигури успеха далас минесота финала запад

Далас Маверикс постигна инфарктна победа над Минесота Тимбъруулвс във втория двубой от финалната серия в Западната конференция на НБА.

"Жребците" измъкнаха успеха след 109:108 (26:32, 22:28, 31:26, 30:22) и поведоха с 2:0 в спора. Лука Дончич отбеляза тройка 3 секунди преди края на срещата и това се оказа и победния кош за неговия тим.

Мачът не започне особено добре за гостите в "Таргет Сентър". Те бяха надиграни в първите две четвърти, като във втората преднината на Минесота бе 18 точки. След почивката Далас показа съвсем различно лице и успя да се върне в мача и да измъкне победата от Минесота.

„Когато видях, че Лука притежава топката, знаех точно какво ще направи. Казах си: нека магията се случи! Той би могъл да вкара успешна стрелба дори от паркинга на залата. Той е роден за такива моменти", коментира с усмивка съоторникът на словенския стрелец Кайри Ървинг, който се отчете с 20 точки за успеха.

Освен, че успя да реализира победния кош за Далас, Дончич беше и най-резултатният играч с трипъл-дабъл от 32 точки, 10 борби и 13 асистенции. Даниъл Гафърд записа 16.

За домакините Наз Рийд се отличи с 23 точки, Антони Едуърдс завърши с 21, а Майк Конли вкара 18.

Френският национал Руди Гобер пое отговорността за поражението върху себе си, коментирайки, че не е успял да опази Дончич в края на мача.

"Разочаровах отбора си точно в последните секунди. Моите съотборници вярваха в мен, че мога да му попреча да отбележи, а той вкара тройка, нещо, което може отлично", заяви Гобер.

Далас ще бъде домакин в следващите два мача, първият от които е на 27 май в "Американ Еърлайнс Сентър".

ЕС с реакция за премахването на шамандурите по речната граница между Русия и Естония