Историите на 39 жени учени, отличени през годините за техните постижения в различни области в националната програма "За жените в науката", са разказани в изложба на моста на влюбените до НДК.
Освен техни снимки експозицията представя изследванията и постиженията им.

Вицепрезидентът Илияна Йотова подкрепя програмата за девета поредна година. Експозицията може да разгледате до 4 юни.
"Това преди всичко е признание за тези 39 жени. Аз се надявам, че ще стават все повече нашите жени в науката, жени много смели, които са едновременно и майки, и жени, и съпруги, но и великолепни учени. Това са хора, които чертаят нашето бъдеще, чертаят го с постоянство и с много талант", заяви вицепрезидентът Илияна Йотова.

"Всички млади жени учени, които се колебаят дали да кандидатстват по тази програма бих ги посъветвала да не подценяват мечтите си, защото науката има нужда от техните идеи и от тяхната страст и от уникалната им гледна точка", акцентира вицепрезидентът.
"Не над войната над България": Протест в София срещу ескалацията на напрежението в Близкия изток
Цените на горивата продължават да растат - над 1 млн. българи ще бъдат компенсирани
Каква геополитическа посока ще поеме Унгария след изборите на 12 април?