Джейдън Санчо се завърна в игра за Борусия Дортмунд с асистенция при победата над Дармщад

"Жълто-черните" постигнаха класическа победа при завръщането на английския национал

Борусия Дортмунд Марко Ройс
22:07, 13.01.2024
Чете се за: 02:25 мин.

Борусия Дортмунд победи Дармщад с 3:0 като гост в двубой от 18-ия кръг на футболното първенство на Германия.

За вицешампионите успехът идва след три кръга без победа в Бундеслигата и е първи без допуснат гол като гост в първенството. Тимът от Дортмунд заема петата позиция във временното класиране с 30 точки, на три от четвъртия РБ Лайпциг. Дармщад остава последен, 18-и с 10 точки в актива си и само две победи от началото на сезона.

Дебют за гостите направиха новите попълнения Иън Маатсен, който бе титуляр и завърналият се от Манчестър Юнайтед Джейдън Санчо, който влезе като резерва и асистира за втория гол на Борусия.

Юлиан Бранд реализира първото попадение за гостите в 24-ата минута и шесто на сметката си в Бундеслигата за сезон 2023/2024. Бранд получи удобно подаване от Джейми Байноу-Гитънс и не сгреши за 1:0, пращайки топката в долния ляв ъгъл на вратата на Дармщад. Гостите имаха претенции за дузпа в 35-ата минута да нарушение срещу Никлас Фюлкруг, но такава не бе отсъдена, а преди почивката Дониел Мален пропусна да направи резултата 2:0.

Влезлият като резерва Марко Ройс все пак покачи аванса в полза на Борусия Дортмунд в 77-ата минута след отличен къс пас от Санчо в наказателното поле на домакините.

Крайното 3:0 оформи Юсуфа Мукоко във втората минута на добавеното време на срещата след като оползотвори подаване на Марсел Забитцер.

Останалите резултати от деня:

РБ Лайпциг - Айнтрахт Франкфурт – 0:1
Кьолн- Хайденхайм – 1:1
Фрайбург - Унион Берлин – 0:0
Майнц 05 – Волфсбург – 1:1
Байер Леверкузен – Аугсбург – 1:0

Кевин Де Бройне се завърна за Манчестър Сити във Висшата лига с гол и асистенция за обрата над Нюкасъл
Белослава Кръстева е с най-предна позиция от българките след първия ден на европейското първенство по ускорен шахмат