Американският президент Джо Байдън и победителят от вота на 5 ноември ще се срещнат в Белия дом в сряда. Двамата ще разговарят в Овалния кабинет, съобщават от администрацията на президента.
Макар подобен разговор между отиващия си и следващия президент да е традиция в американската политика, при смяната на властта през 2020 г. Тръмп не се срещна с Байдън, а вместо това оспори резултатите от изборите и беше пряко замесен в подстрекаването на щурма на Капитолия на 6 януари 2021 г.
Обичайно, вече бившият президент оставя и бележка в кабинета, която да бъде прочетена само от новия американски държавен глава. Барак Обама е бил оставил, по думите на Тръмп "много мило послание" за републиканеца.
Облекчаване на ограничението: Иран ще може да пътува ден по-рано за световното
Сенатът с резолюция срещу Тръмп: Започва евакуация на моряци от Ормузкия проток
Смъртен случай и осем пострадали фенове след мача на Йордания на Мондиал 2026
Цената на петрола достигна 70 долара за барел, Тръмп - "ще падне още"
Литийно шествие с мощите на св. Йоан Кръстител тръгна от Созопол и стигна до остров Св. Иван