ИЗВЕСТИЯ

Моите новини
Задържаха мигранти на "Цариградско шосе" в...
Чете се за: 00:30 мин.
Изтеглиха изпитния вариант на матурата по български език...
Чете се за: 03:25 мин.

ЗАПАЗЕНИ

Джоана Нуамеруе получи контузия на олимпийската квалификация по бокс

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 01:07 мин.
Спорт

Състезателката на България получи травма в дясната ръка

Слушай новината

Националката по бокс Джоана Нуамеруе получи контузия в края на първия рунд и отпадна от олимпийската квалификация в Бусто Арсицио. В категория до 66 килограма тя стана жертва на неспортсменските действия на Юлианис Алварес. Венецуелката извъртя дясната ръка на Джоана при един от клинчовете, след което българката падна на земята.

Срещата беше прекратена, а след прегледа от медицинските лица Нуамеруе поиска да продължи двубоя. Съдиите обаче не позволиха това да се случи и присъдиха победа на Алварес, въпреки че именно българката беше по-активната и спечели първия рунд с 5:0. Опитът за промяна на решението от треньорския ни щаб не бе приет и така тя приключи участие в Бусто Арсицио.

По-късно днес на ринга излизат Кристиян Николов (80 кг) и Златислава Чуканова (50 кг). Първите четирима във всяка категория печелят квоти за Игрите в Париж 2024.

Последвайте ни

Гледайте НА ЖИВО спорт безплатно на:

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?