Джокович даде само два гейма на чилиец на старта в Астана

джокович даде два гейма чилиец старта астана
17:21, 05.10.2022
Чете се за: 02:20 мин.

Бившият номер 1 в света при мъжете Новак Джокович стартира с категорична победа участието си на силния тенис турнир от сериите АТП 500 в Астана, Казахстан. Сърбинът разби Кристиан Гарин с 6-1, 6-1 за малко над час игра.

Джокера, който загря за надпреварата с титла в Тел Авив, проби подаването на чилиеца още в първия му сервис гейм. До края на сета той направи още два брейка за комфортното спечелване на частта. Във втората сценарият и резултатът се повториха, като този път Ноле се задоволи само с два пробива.

35-годишният тенисист изигра страхотен мач на собствен сервис, като загуби четири точки на първи сервис и едва две на второ подаване за целия мач. Освен това, той така и не се наложи да отразява точка за пробив. В спор за място на 1/4-финалите четвъртият в схемата ще играе с нидерландеца Ботик ван де Зандсхулп.

Един от четвъртфиналите в горната половина е вече ясен. Френският ветеран Адриан Манарино отстрани играещия като „щастлив губещ“ Давид Гофен, елиминирал в първи кръг световния номер 1 Карлос Алкарас, в три сета.

В последните осем на турнира той ще играе с петия поставен Андрей Рубльов. Роберто Баутиста-Агут чака победителя от двубоя между Емил Руусувуори и номер 2 в схемата Даниил Медведев. По-късно днес, третият поставен Стефанос Циципас играе с италианеца Лука Нарди.

Тен Хаг: Роналдо е разочарован, когато не играе, но остава щастлив на „Олд Трафорд“
Пловдивчани протестират срещу затварянето на централен път в града заради строежа на ново кръстовище