Джокович продължава в Париж, Симон изигра последния си мач

джокович обърна хачанов финала белград
от БНТ , Източник: БГНЕС
11:05, 04.11.2022
Чете се за: 02:02 мин.

Бившият №1 в света Новак Джокович записа 11-а поредна победа в Тура, след като надви руснака Карен Хачанов с 6-4, 6-1 в мач от осминафиналите на Мастърса в Париж.

В повторение на финала на турнира от 2018-та година, изненадващо спечелен от Хачанов, Джокович доминираше на корта и проби съперника си четири пъти, за да стигне до чиста победа след час и 27 минути игра. По този начин сърбинът продължава похода си за рекордна седма титла в Париж, като за място на полуфиналите ще спори с младия италианец Лоренцо Музети, който победи Каспер Рууд с 4-6, 6-4, 6-4.

Намиращият се в страхотна форма Феликс Оже-Алиасим също се класира за четвъртфиналите, след като победи френския ветеран Жил Симон с 6-1, 6-3. За 37-годишният Симон това бе последен мач в богатата му кариера, която включва 14 титли от Тура, 504 победи и достигане до номер 6 в световната ранглиста. За Оже-Алиасим предстои сблъсък с американеца Франсис Тиафо, който се справи с Алекс де Минор с 6-3, 7-6(5).

В другите два четвъртфинала в Париж ще се срещнат Карлос Алкарас - Холгер Руне и Стефанос Циципас - Томи Пол.

В НИМ откриха изложба на 300-годишнината от рождението на Паисий Хилендарски (Снимки)