ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Какво ще бъде времето в новогодишната нощ - вижте

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 02:55 мин.
У нас

Новата година ще започне със слънчево и все по-топло време

Video Player is loading.
Текущо време 0:00
Продължителност -:-
Заредено: 0%
Тип на потока НА ЖИВО
Оставащо време 0:00
 
1x
    • Глави
    • descriptions off, selected
    • Спряни субтитри, selected
      Снимка: БТА
      Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.
      Слушай новината
      00:00
      00:00

      В повечето райони от страната сутринта температурите паднаха под нулата, в Казанлък и Драгоман до минус 6°, в София и Пловдив до минус 5°, плюс 3-4° остана главно по Черноморието.

      Максималните температури днес ще се повишат и ще са между 7° и 12°. Ще духа слаб до умерен северозападен вятър. След мъгливото утро в близките часове облачността ще продължи да намалява, в повечето райони до предимно слънчево. По-значителна ще остане в североизточните части от страната.

      През нощта ще бъде почти тихо. Утре сутринта в котловините и равнините отново ще бъде мъгливо. Минималните температури ще са между минус 5° и 0°, в София около минус 2°.

      Максималните ще са от 6° до 11°, в София около 6°. След обяд видимостта ще започне да се подобрява и отново ще преобладава слънчево време със слаб югозападен вятър. Безоблачно и почти тихо ще се задържи и в новогодишната нощ. Температурите към полунощ ще са от минус 3° до 2°.

      И по Черноморието утре сутринта ще има отделни райони с намалена видимост, но след обяд ще бъде слънчево. Ще духа слаб югозападен вятър. Максималните температури ще са между 8° и 10°. Вълнението на морето ще продължи да отслабва.

      В планините също ще преобладава слънчево време. Северозападният вятър ще отслабне. Температурите ще се повишат с няколко градуса и максималните в курортите ще са от 3° на Алеко до 7° на Пампорово.

      Затопляне предстои утре и на Балканите, в комбинация със слънчево и почти тихо време. Слънчево ще бъде и в Южна Европа. В северните райони от континента ще остане много динамично - облачно, ветровито, с валежи от дъжд на Британските острови, в Белгия, в Дания, Нидерландия, както и в северните части от Германия и Полша. Сняг ще вали на Скандинавския полуостров, във Финландия, също и в прибалтийските страни.

      У нас Новата година ще започне със слънчево и все по-топло време. Остават условията за сутрешни мъгли. Сутрешните температури ще са около нулата, а максималните в четвъртък ще са между 10° и 15°.

      В петък облачността ще започне да се увеличава, а през почивните дни на много места се очакват и валежи, като почти навсякъде дъждът ще премине в сняг, най-късно в югоизточните райони и по Черноморието. Ще бъде много ветровито, температурите отново ще се понижат и в неделя дори максималните в Северна България и по високите полета ще бъдат близки до 0°.

      Последвайте ни

      ТОП 24

      Най-четени

      Водещи новини

      Product image
      Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
      Абонирай ме за най-важните новини?