Фермери излязоха на протест заради липсата на адекватни действия след случаите на болест по животните в овцеферма в карнобатското село Сигмен.
Протестиращите затвориха главния път Карнобат - Шумен. Те заявиха, че са на място "безсрочно", тъй като не се взимат мерки от страна на институциите.
Във фермата в Сигмен до сега са загинали около 30 животни заради болестта.
От БАБХ заявиха, че от направените проби за шарка, чума, взети от стопанството в село Сигмен, са отрицателни.
От там заявяват, че твърденията за чума и шарка по животните са манипулативни.
От полицията съобщиха, че няма разрешение за протеста, а организаторите най-вероятно ще бъдат глобени.
Вижте повече в репортажа.
Полиция и ГДБОП влязоха в район "Приморски" във Варна, седем души са задържани
По-малко от 52 евро глоба след смъртта на 6-годишния Ангел в зъболекарски кабинет
Камион скъса мантинелата на АМ "Струма" в района на Мало Бучино (СНИМКИ и ВИДЕО)
Полиция и ГДБОП влязоха в район "Приморски" във Варна, седем души са задържани
Камион скъса мантинелата на АМ "Струма" в района на Мало Бучино (СНИМКИ и ВИДЕО)