Близо година 160 семейства от местността "Траката" край Варна всеки ден газят в дълбока кал. Причината е ВиК проект за изграждане на канализация - строителните работи са приключили, но улиците остават без настилка.

"Всичко започна преди една година. Първата копка беше тогава. Подавали сме многократно сигнали и жалби - първите сигнали подадохме още лятото, защото работеха много бавно. Стигнахме дори до Народното събрание. Оттам имаме отговор, че РДНСК отговаря за качеството и начина на работа. Те са подали сигнал до ВиК - Варна, а оттам обясняват, че улицата е възстановена в първоначалния ѝ вид, което изобщо не е така", каза Ивайло Иванов - жител на "Траката".

"Изключително е, камари пръст се разнасят непрекъснато. Техниката, която е тук, не би трябвало да е тук, ползват ни за депо. Децата ни отиват на училище с кал до коленете", разказа друга жителка.
Вижте прякото включване на Деян Михайлов


Проверяват сигнал за хранително натравяне на деца по време на футболен турнир в Пампорово
Протестиращи в Габрово настояха за повече сигурност и справедливост след побоя от 19 юни
Ниски изкупни цени и високи разходи: Черешопроизводители в Кюстендил с труден сезон
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата АМ "Струма" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите